Слънчогледови Пелети

Description of your first forum.

Слънчогледови Пелети

Мнениеот admin » Съб Яну 23, 2016 9:02 pm

Слънчогледови Пелети
admin
Site Admin

Re: Слънчогледови Пелети

Мнениеот Алекс » Съб Фев 27, 2016 7:54 pm

Здравейте. Търся да закупя поне десет тона слънчогледови пелети, но да са с висока калоричност.
По принцип се продават слънчогледови пелети в чували от 12кг, но са с ниско качество. Пробвал съм два три вида слънчогледови пелети, но те са с ниско качество. Ако някой предлага такива, моля да се обади на телефон 0898431951, но с доставка за град София до адрес. Би било добре пелетите да имат фактура от производителя и гаранция за качество и калоричност.
Алекс

Мнениеот Светльо » Нед Мар 20, 2016 8:35 pm

Здравейте колеги! :) Първо за слънчогледовите пелети - по принцип стават за горене, лошото при тях е многото пепел, както и мазнината, която отделят по котела. Възможно е също да задръстват горелката често, :oops: защото пепелта им е тежка. Не е като от дървесните пелети. Накратко за проблема ми, докато ползвах от Търговищките пелети, нямах проблеми, но свършиха и не можах да намеря от тях и взех пелети от Околовръстното, защото ми е най - удобно, всеки ден минавам от там за работа. След около 3 седмици работа с тези пелети, котелът се задръсти от изгорелите газове и "незнайно" защо самозащитата на пелетния котел не проработи. :evil: Резултатът от което е, че шнекът си подава пелети безкрайно към горелката и спря да работи, та въпросът ми от къде е проблемът, от пелетите или от горелката. Горелката е чисто нова, на два месеца и съм по склонен да мисля, че проблемът е от пелетите. :roll: Някой имал ли е такъв проблем. Лека вечер и успешна седмица от мен. :)
Светльо

Мнениеот Радко » Пон Мар 21, 2016 5:51 pm

Добър вечер. Светльо, имах същият проблем и се оказа, че е изгоряло бушончето и малкият шнек вътре в горелката е блокирал. Като отвориха майсторите горелката, вътре беше пълно с пелети и прах. До колкото разбрах от това, което си написал, горелката ти е нова и би трябвало да е в гаранция, ако е така по добре се обади във фирмата, от която си я взел и им кажи за проблема, и те ще ти кажат къде да я занесеш или някой ще дойде и ще я поправят. Но да знаеш, че и пелетите са важни, най-добре взимай хубави пелети. Това е от мен, дано да съм ти бил от полза и успех с ремонта.
Радко

Мнениеот Георгиева » Нед Апр 03, 2016 11:45 am

Аз също пробвах с пелетите от слънчоглед, много съм доволна но проблемът е че ти няма много на пазара, а продават само боклуците докато качествените слънчогледови пелети ги изнасят за Гърция егати държавата, гърците с какво ни превъзхождат. Ние не сме ли хора ама той българина иска само да печели защото в България са 200 лева а в Гърция са 350 лева, естествено че ще ги продават в Гърция. :D :D
Георгиева

Мнениеот deyana » Сря Май 25, 2016 8:41 pm

За мене слънчогледовите пелети са със много ниско качество. Купих си на два-три пъти слънчогледови пелети от Плевен, но се оказа, че не само качеството им е зле, но и имаха много боклуци. С много голям зор изхабих двата тона, които бях купила и горелката ми даваше постоянно дефекти. :? :? :? Първоначално ми изгоря нагревателя, понеже точката му на топене е над хиляда и триста градуса по целзий и това не е хубаво за самия котел. Едно време на пазара бяха пуснали много хубави слънчогледови пелети, но и бяха с много високо качество. Не се образуваше шлака и бяха с ниско съдържание на пепел, но така или иначе не се разбра кой беше производителя им. 8-) 8-)
deyana

Назад към Общи