Пелетни Горелки

Description of your first forum.

Пелетни Горелки

Мнениеот admin » Съб Яну 23, 2016 8:58 pm

Пелетни Горелки
admin
Site Admin

Re: Пелетни Горелки

Мнениеот Сергей » Пон Фев 15, 2016 6:27 pm

Здравейте, включвам се във форума, защото темата за отопление с пелети ми е много интересна. Интересувам се от избора на пелетна горелка или по точно да ми дадете информация, като модели и цена. Вие от кой модел сте доволни, искам да знам, че ще си дам парите за нещо, което си заслужава, а няма да ги хвърля на вятъра :oops: . Така че, всякакви коментари и мнения ще са ми от полза. Лека вечер. :)
Сергей

Мнениеот Георгиева » Пон Фев 22, 2016 9:48 pm

Аз съм в момента със горелка от 50 киловата, :o засега съм много доволна от горелката, първото нещо което ми направи впечатление това беше че много бързо затопля котела и след това влиза в икономичен режим, :o като пуска по малко пелети и държи определената температура от 60 градуса която съм я задала първоначално. Отопляваме 2 етажа и на ден ми изразходва 2 чувала пелети които са направени от 4 вида дървесина. От тях съм най-доволна, понеже нямат изобщо шлака и пепелта в котела се чисти веднъж на 15 дена. :!: :!: Пробвах всякакви други пелети, но не съм доволна от нито един вид от тях. Тези които ползвам са с 5.8 калоричност но трудно се намират.
Георгиева

Мнениеот Нина » Съб Мар 12, 2016 5:05 pm

За сега най добрите пелетни горелки са 50 киловатовите, :) колкото е по мощна горелката, то по малко количество пелети изразходва котела. :) С горелките до 25-30 киловата им е малък капацитета на работа и при тях изгарянето става малко по трудно, особено ако пелетите Ви са с ниска калоричност :!: . Преди да си закупя тази горелка имах 25 киловатова горелка, но ми създаваше много ядове, :oops: постоянно я чистех и най-накрая я продадох. Затова Ви съветвам, ако искате хубава горелка, не си купувайте горелка по малка от 50 киловата, за да не берете ядове при използването на пелети. :)
Нина

Мнениеот Благомир » Нед Мар 13, 2016 12:39 pm

И аз съм на същото мнение, моята горелка е 50 киловатова и съм много доволен от нея :o гори та се къса с 2 чувала изкарвам целия ден, а през ноща още 2 чувала и съм окей вътре градусите са на 80 градуса а стайната тепература достига до 30 градуса. Преди това съм бил с горелка от 25 киловата - пълна скръб. :oops: :oops: Успях да я продам и сега съм цар, горелката ми е много хубава от Сърбия съм я взел и е с много проста схема , натискаш 1 и става на 10 киловата, натискаш 2 и става 20 киловата и така нататък. Засега карам само с Търговищките пелети че са най-калорични :o :o и чистя котела на 2 седмици един път. Сега съм дал заявка за 10 тона и ще ги имам август месец ще изкарам 3 зими с тях. За една зима отиват 2 - 3 тона максимум. :o
Благомир

Мнениеот Радко » Вто Мар 15, 2016 6:55 pm

Здравейте и благодаря за приема. Разписвам се в този сайт за първи път, прочетох много интересни мнения, относно въпроси, които са ми много интересни и са ми от голяма полза. Приемете моите поздравления. Решил съм да си направя парно с котел на пелети, за къща около 200кв.м. Бих искал да включа и два бойлера към системата. Ще съм Ви много благодарен да ми помогнете в избора на котел и горелка. Ще ми е от полза да пишете Вие с какви горелки сте, доволни ли сте, какви пелети ползвате, от къде ги взимате. Всичко ще ми е от полза. Благодаря предварително и хубава вечер.
Радко

Мнениеот deyana » Сря Мар 16, 2016 8:27 pm

Аз използвам сръбска горелка и съм много доволна от нея. Миналата година я купих за две хиляди и петстотин лева, горелката е напълно автоматизирана и най-важното, което автоматичен режим на действие. Отоплявам къща от триста квадрата и използвам търговищките пелети. Сутрин натискам копчето, загрявам всички радиатори на първия етаж за около четиридесет минути и след това я изгасям. След това я включвам вечерта чак към осем часа. Къщата ми е напълно изолирана и цял ден седя на топло. Купих си прахосмукачка Керхер и с нея чистя котела на всеки две седмици един път, а понякога и три седмици. ;) Проблема е само, че вдигам чували от тридесет килограма. Но засега само такива предлагат от град Търговище. Котела ми е петдесет и осем киловата, марка Виадрус, купих го преди осем години, а може би и десет, не си спомням точно и бях монтирала на този котел горелка за изгоряло масло. Но в момента маслото се продава от един лев - литъра и ми излиза по-скъпо отколкото пелетите. :( :( Тази зима изкарах точно с два тона пелети, в момента даже имам още осем чувала. Засега това е най-доброто нещо като изпълнение на горелки. Не искам да правя реклама на тази горелка, но закупи такава ще види каква е разликата от другите горелки. През деня ми отива един чувал пелети, а вечерта чувал и половина. И горе-долу изкарвам денонощието с два чувала и половина. През топлите дни не я пускам понеже няма смисъл. В този форум хората има какво да научат и да са наясно с използването на пелетна горелка и качествени пелети. Мисля, че до края на март месец осем чувала пелети ще са ми достатъчни за да изкарам зимата.
deyana

Мнениеот Сергей » Сря Мар 16, 2016 8:42 pm

Здравейте отново, купих си горелка както ми препоръчахте и наистина горелката е уникална. :o :o :o Направо топи пелетите, :o които изгарят като топъл хляб. Изглежда, че сърбите повече разбират от всички други носители на горелки. ;) Доволен съм много от тази горелка. Само, че не мога да се уредя с тези Търговищките пелети, бях си купил пет чувала за проба и човека хубаво ми казваше да си взема два - три тона, защото после трудно могат да се намерят, но аз мислех първо да ги пробвам и тогава вече да действам, :roll: но уви... Късмета ми се размина! Сега ще чакам някъде ако излязат такива пелети, ще си купя не два тона, а пет тона. :roll:
Сергей

Назад към Общи