Пелети от Бор

Description of your first forum.

Пелети от Бор

Мнениеот admin » Съб Яну 23, 2016 8:57 pm

Пелети от Бор
admin
Site Admin

Re: Пелети от Бор

Мнениеот Данко » Сря Фев 17, 2016 6:34 pm

Здравейте, използвал ли е някой от колегите пелети от бор? От миналата година съм на печка на пелети и смених вече няколко производители на пелети и се оказа, че или горелката ми е калпава или пелетите, които използвах са с ниско качество. Какво ви е мнението за пелети, които са произведени от бор и дали горят добре в горелката. Вече не знам какви пелети да използвам за да нямам проблеми с котела, през два дена чистя котела и кумина се запушва страшно бързо. Горелката ми е италианска и съм я купувал чисто нова. Не знам вече какви пелети да използвам за да може едно отопление да бъде нормално. :( :( :( До сега купувах пелети от триста лева и съм стигал до цена триста и осемдесет лева, но изглежда, че всичките са с еднакво качество. Проблема е, че пелетите от бук изкарват много пепел и горят много бързо, а другите пелети, които съм използвал бяха от чан, обаче те образуват много шлака и също изгарят много бързо. Използвал съм и още един вид пелети, които са 50 % бук и 50 % дъб при тях също се образува много шплака и пепел. :x Ще ви бъда благодарен ако някой изкаже мнение за качествени пелети, с които няма проблеми! :)
Данко

Мнениеот Сергей » Съб Мар 05, 2016 7:45 pm

Преди десет дена си купих пелети от бор, че ми ги похвали много един приятел, взех си 10 чувала и ги пуснах да горят. Първите два дена, горелката работеше идеално, :) но в следващите няколко дена се запуши комина и горелката даде фира :evil: . Като отворихме вратата на котела имаше толкова много шлака, че едвам изчистих котела и комина. Останаха ми още четири чувала и ако иска някой мога да му ги подаря. :roll: Сега трябва да си купувам нова горелка, понеже пелетите, като паднат от шнека в самото огнище не изгарят на 100% и шлаката, която остава в огнището се увеличава и горенето започва да се извършва в самият тунел и представете си какво става, когато темпратурата в котела вдигне 1300 градуса, горелката направо се стопява и щеш нещеш си купувате нова горелка. Направете си извод какви пелети да слагате в горелката и не се доверявайте на приятели :lol: .
Сергей

Мнениеот deyana » Нед Мар 06, 2016 7:57 pm

Аз докато се усетя кои пелети са качествени и кои некачествени пробвах всички видове пелети и 98% от тях са със ниска калоричност. :? Бях си закупила пелети от бор около един тон и докато ги изгоря всичките тези пелети, що ядове брах само аз си знам. То комина ли не ми се запушваше, та котела ли не се запушваше, то беше чистене, чистене и пак чистене и то почти през ден. Понеже ми ги хвалеха много, че били много добри, а се оказва съвсем друго. :( :( Като горене изгарят много бързо, на ден ми заминаваха по пет - шест чувала, а цената им беше триста и осемдесет лева на тон, а сегашните пелети, които използвам ми отиват от два до четири чувала на денонощие, във зависимост колко радиатори съм пуснала. Обикновено през деня ми отива чувал - чувал и половина, а през нощта от два до два чувала и половина, така че за сега съм се спряла на тези пелети от габър, бук, ела и дъб. Калоричността им е 5, 8 и ми харесват много. ;) Най-големия проблем на тези пелети е, че трудно се намират и за да си купиш такива пелети става само по поръчка. :? :?
deyana

Мнениеот Георгиева » Пон Мар 07, 2016 9:01 pm

Миналата година аз също си взех пелети от бор, но се оказаха че горят бързо, за четири месеца ми заминаха 6 тона и половина. :oops: В сравнение с пелетите, с които съм използвала преди от бук и дъб, разходът беше около три тона и половина за четири месеца. :) Изпробвала съм всички видове пелети с изключение на слънчогледовите, защото съм чувала, че не стават за нищо. Едно, че са евтини и второто, което е че изгарят прекалено бързо и се запушва комина, за горелката да не говорим, че се скапвала много бързо. :roll: Брат ми е използвал пелети от слънчоглед и изобщо не беше доволен. Сега се отоплявам с Търговищките пелети, които са с калоричност 5.8 киловата, но проблема при тях е, че трудно се намират.
Георгиева

Мнениеот Алекс » Вто Мар 08, 2016 8:13 pm

Като сте започнали да пишете по тази тема нека и аз да си дам мнението за пелетите от бор. Като си купих котела преди две години за първи път използвах пелети от бор, които не ми направиха особено добро впечатление понеже :) едно, че заминаваха много бързо и второто, което е ми се запушваше комина на котела. Като ги сравня с другите пелети, които съм използвал качеството е много по ниско и се образува доста пепел а и доста шлака. Но в сравнение с дървата са идиални за горене. От както излязоха пелетите на мода проблема с цепенето и носенето на дърва приключи.
Алекс

Мнениеот Еленко » Сря Мар 09, 2016 6:45 pm

Здравейте приятели. :) Преди два месеца си купих един тон пелети от бор, но се оказа че, при първоначалното запалване на горелката, котела започва да пуши :x и цялата стая става в облаци от дим, направо не се вижда нищо и никой :lol:. С жената може да си играем на криеница, :lol: но не знам от къде идва този проблем, уж пелетите са качествени, обаче горят много бързо, за един ден ми заминават пет чувала. Иначе горят много добре и нямам оплакване от горенето, притесняваме само пушенето, някой ако е използвал такива пелети да си каже мнението.
Еленко

Мнениеот Светльо » Чет Мар 10, 2016 9:27 pm

Здравейте момчета и момичета, аз също пробвах пелетите от бор и се набих с шест тона пелети, че ми ги хвалеха много, колко били хубави и аз да не остана по назад се запасих за две години, :mrgreen: а цената им беше само :evil: триста и осемдесет лева на тон. Когато започнах да ги горя намразих всичките си приятели, които ме убеждаваха колко хубаво горят пелетите от бор :cry:, никой не ми каза,че при запалване котела пуши много яко и просто пелетите се изпаряват от чувалите за отрицателно време. :cry: Котелът ми е сто киловата, от най хубавата италианска марка, когато го купувах ме убедиха, че колкото по голям и по мощен е котела, толкова по малко пелети ще гори, но се оказа съвсем друго нещо. Сега ако има желаещи, които търсят пелети от бор мога да им продам пет тона по двеста лева на тон. :D Може и да направим бартер независимо за каквото и да е.
Светльо

Мнениеот deyana » Нед Юни 05, 2016 5:36 pm

Светьо, виждам, че си много разочарован от пелетите, на които си попаднал, както повечето от нас във форума .... Но за съжаление се случват и такива неща - трябва да попаднеш да лошото за да разбереш стойността на хубавото ;) Както се бях изказала преди - аз също не съм доволна от пелетите от бор - запушване навсякъде, чистене, а и отделно се ръсех с пари за допълнително пелети, защото изгаряха страшно бързо :? :? :? Препоръчвам ти пелети от габър, бук, ела и дъб. При тях не се налага да чистиш непрекъснато, нищо не се запушва, всичко е точно, с висока калоричност както бях казала - много добра работа вършат ! ;) ;) И съвет към всички - не се доверявайте много, внимавайте какво избирате, защото после всичко е на вашата глава ! ;) :!:
deyana

Назад към Общи