Пелети от Бук

Description of your first forum.

Пелети от Бук

Мнениеот admin » Съб Яну 23, 2016 8:53 pm

Пелети от Бук
admin
Site Admin

Re: Пелети от Бук

Мнениеот Нина » Пет Фев 19, 2016 4:25 pm

Здравейте, ползвам в момента пелети от Бук, но се образува много пепел и цената нещо не ми харесва от 400 лева на тон. Буковите пелети са от Скравена и ги купувам от околовръстното шосе в София близо до Шелла. Някой може ли да ми предложи хубави пелети на добра цена и да няма шлака и много пепел. Преди съм пробвала и пелети от други производители но те са с по-лошо качество и имах големи проблеми с горелката. Засега тези горят добре но бързо свършват и имат доста пепел който го чистя през два дена. Ако някой от колегите е ползвал нещо по-хубаво да даде информация да си купя за догодина. ;)
Нина

Мнениеот deyana » Пет Мар 11, 2016 9:00 pm

И аз си купих същите пелети от бук на цена от четиристотин лева, производството им се извърша в село Скравена обаче пелетите образуват много пепел, на три дена чистя котела. Като горене горят добре, но са същите като пелетите от бор, горят доста бързо. :( Като сравня сегашните пелети, които употребявам ми изразходват много по-малко отколкото тези пелети от бук. ;) На чувалите пише, че калоричността им е 5, 3, но всъщност калоричността им едва достига до 4, 8 киловата. :( Обикновено ги правят от бук, но вътре пелетите съдържат кора от дървета, а доказателствата сочат, че ако пелетите съдържат кора от дървета, те не могат да имат висока калоричност.
deyana

Мнениеот Георгиева » Сря Май 25, 2016 8:33 pm

Да се включа и аз в темата за буковите пелети, ползвах ги няколко пъти но имат прекалено много пепел, ;) иначе горят перфектно не са за изхвърляне но цената им е прекалено много висока. :oops: В София понякога достига до 400 - 420 лева на тон а калоричността им е едвам 5.3 киловата което е много ниско за тази цена. ;) Засега се отказах от тях, тъй като Търговищките пелети са къде - къде с по голямо качество и калоричност. Чувам че производителя им ще ги подобри и калоричността им ще достигне до 6.5 киловата и пепелта им ще се чисти един път на месец. :o :o Ееееее ако стане така ще е супер, но то ще си покаже, засега много хора ги харесват и на пазара засега са най-добрите без конкуренция. :o
Георгиева

Назад към Общи