Съвети при избор на пелети

Description of your first forum.

Мнениеот admin » Съб Яну 23, 2016 8:52 pm

admin
Site Admin

Re: Съвети при избор на пелети

Мнениеот Алекс » Сря Фев 24, 2016 7:31 pm

От две години се отоплявам на пелети и съм много доволен от самото отопление, първоначалните пелети, които използвах бяха от чам. След това преминах на пелети от бук и дъб, а сега вече се отоплявам със слънчогледови пелети, от които съм най доволен. Едно че цената е много ниска и второто което е, че са много калорични. За сега ще карам на слънчогледови пелети, но само от тези слънчогледови пелети, които се произвеждат в град Търговище.
Алекс

Мнениеот Нина » Чет Фев 25, 2016 4:36 pm

Аз също използвам пелети от две години, но засега се отоплявам само с Търговищките но от бук, дъб, ела и габър. :o Убедих се че това са най-качествените пелети на пазара. Но трудно се намират, защото ги изнасят за Гърция и Италия. :o :o Всичко друго дето съм използвала е измишльотица, :oops: :roll: само се съсипва горелката от обикновените пелети. Сега ще пробвам и слънчогледовите пелети за да видя как ще горят и ако горят като тези дето ги използвам сега ще мина на слънчогледови, но първо искам да ги изпробвам. :!: Моето мнение за чамовите е че много бързо горят и на ден изразходвах по 6 чувала, :roll: а сегашните ми отиват 4.5 чувала за ден, тоест един чувал и половина по малко. Пелетите трябва да имат калоричност, ако нямат калоричност горят повече и пепелта в котела е много повече, а и се образува много шлака което означава че пелетите не изгарят на сто процента. :oops: Това е общо взето моето мнение за пелетите. ;)
Нина

Мнениеот deyana » Вто Мар 22, 2016 9:18 pm

Здравейте! Както бях написала в друга тема, преди използвах пелети от бор, много ми ги хвалеха, но излязоха некачествени.... :( :( :( Пробвах много видове пелети, включително и Търговищките и мнението ми за сега, е че те са най-качествените и добри пелети. Не се запушва горелката от тях и не се налага след всяко пускане на печката да чистя, както преди ;) Искам да попитам като цяло кои пелети са най-добри от бор, чам или бук? Защото искам след определено време да изпробвам и други видове, но ме е страх да не се наложи пак да чистя по толкова много и комина да ми се запушва :( :( :( Ще ви бъда благодарна за някой и друг съвет :)
deyana

Мнениеот Цветан » Чет Апр 07, 2016 2:38 pm

Здравейте. Аз съм нов във форума и искам да споделя с вас, че откакто минах на отопление с пелети се преродих. :) До миналата година се отоплявахме в къщи на въглища и дърва. Всяка зима купувах 2 тона въглища и 10 кубика дърва и вкъщи ставаше свинщина. :evil: Цялата къща в сажди, таваните черни, с една дума отврат. :evil: Тази зима бях на пелети и за първа година се очертава да не боядисваме в къщи, по простата причина, че таваните са си бяли и чисти, а и другото им предимство е, че ми излезе по евтино. :D Плюсовете при отоплението на пелети са много - не мъкнеш въглища и дърва, не чистиш котела всеки ден и не дишаш сажди. Проблемът ми е, че още не съм в час с пелетите и ще съм Ви благодарен, ако споделяте какви пелети ползвате, от къде ги купувате, цена, качество и всичко, което ще ми е полезно. И един съвет от мен, ако още се двоумите дали да минете на отопление с пелети следващата зима, не се чудете въобще, повярвайте ми ще останете много доволни. :P :P
Цветан

Мнениеот Георгиева » Пет Апр 08, 2016 8:57 pm

А добро утро открихме Америка, ти в кой век живееш. Хората вече използват пелетите още преди 5 - 6 години а ти сега откри топлата вода. :D :D Ако искаш да ползваш добри и качествени пелети вземай си от Търговищките че те са най-добри засега но държат цена и са много качествени, трудно се намират но няма други като тях, с много голяма калоричност са около 5.8 калории и чистиш котела веднъж на две седмици, опитай и ще видиш резултата но трудно се намират, но се правят от няколко вида дървесина. :o :o
Георгиева

Назад към Общи