Избор на Пелети

Description of your first forum.

Re: Избор на Пелети

Мнениеот Нина » Нед Май 29, 2016 6:06 pm

Добър вечер. :) Вече наближава време за запасяване с пелети за предстоящата зима, за това Ви предлагам, всеки да пише впечатленията си от пелетите, които е ползвал, от кои е доволен, от къде ги е купил, цена и така на татък, всичко, което ще е от полза. Да помогнем на тези, които ще се отопляват за първа година на пелети и не са наясно, всички ние сме минали по този път и знаеме, че е много трудно да попаднеш на добри пелети. :oops: Лично аз изгорих хиляди боклуци, :evil: няколко пъти си задръствах комина, чистех всеки ден шлаки и пепел. :evil: За това аз Ви препоръчвам Търговищките пелети, дават много топлина, няма пепел, чистех на 15 дена, за мен това са пелетите. :)
Нина

Мнениеот albin » Нед Юни 05, 2016 8:14 pm

Zdraveyte ot 5 godini jiveq v Avstriq i tukashnite peleti sa s mnogo visoko kachestvo i kalorichnostta dostiga do shest chqlo i dve kalorii ;) .Pri nas ima strog kontrol za kachestvoto na peletite :o .Ako nqkoi ot potrebitelite se oplache che ima nqkude kudeto se prodavat nekachestveni peleti,to na proizvoditelq mogat da nalojat takava globa che ima da raboti dve godini bez pari. :oops: V Avstriq chenata na peletite varira okolo pet do shest evro na chuval no vav tazi chena vie poluchavate perfektnoto kachestvo.Nai dobroto kachestvo na peletite idva ot buk cheren bor dub i gabar.Za sujalenie v Bulgariq se pravqt mnogo nekachestveni peleti koito se se proizvejdat ot korite na durvetata.Pri nas v Avstriq vsichko gori na sto prochenta no vav vnosa na peleti ot Avstriq za Bulgariq izliza mnogo skupo
albin

Мнениеот Благомир » Чет Юни 09, 2016 6:11 pm

Моите впечатления са след като изпробвах всичките боклуци на пазара които се предлагат на различни цени останах много недоволен и разочарован от фирмите които предлагат пелети. :oops: :oops: Почти всичките пелети които се продават на пазара съдържат шлака и пепел в големи количества.Хората в Австрия държат на качеството и народа е доволен от всички производители предлагащи пелети.Затова за мен най добрите пелети са на фирма Албена експрес,който ги е пробвал само той знае за какво става въпрос. ;)
Благомир

Мнениеот Цветан » Съб Юни 11, 2016 10:30 pm

Избор на пелети за отопление, аз ще ви кажа как направих моят избор с Търговищките пелети. :) Почнах да обикалям магазини, складове, навсякъде където продават пелети, взимах за проба по два - три чувала и така се спрях на Търговищките. То се вижда, че лошите пелети дават по - малко топлина и оставят много пепел :cry: , качествените пелети оставят много малко пепел, отдават повече топлина и вървят по - малко като разход. :) Е дано да съм Ви бил полезен, а ако още се чудите от къде да вземете пелети, първо си вземете от Търговищките и пробвайте с тях и съм сигурен, че няма да Ви се налага да купувате други пелети. То малко като реклама идва, за което се извинявам, :| но го правя с добри намерения, защото знам, аз колко пари хвърлих, буквално на вятъра, :evil: докато намерих подходящите пелети.
Цветан

Мнениеот Георгиева » Пет Юни 17, 2016 8:33 pm

И Аз така си съсипах горелката, първо ми изгоря нагревателя който струваше 130 лева :oops: след като го смених се оказа че пелетите са заседнали в малкия шнек където става подаването и се оказа че самите пелети били много твърди :oops: и като се заклещят чупели зъбните колелета на малкия шнек. :oops: И там ми взеха 280 лева и горелката ми излезе златна, повече не слагам боклуци в горелката то евтиното излиза много по скъпо са казали хората. От Търговищките съм най-доволна засега и не смятам да ги заменям с други сега чистя котела един път на месеца. ;)
Георгиева

Мнениеот deyana » Пет Юни 17, 2016 8:46 pm

Здравейте, аз вече преминах премеждията със проблема на горелката и заплатих доста солидна сума за поправката й. :( :( Оказа се, че пелетите не трябва да бъдат много твърди, а трябва да бъдат малко по-меки за да може да не засядат в малкия шнек. ;) ;) За сега само ползвам аз качествени пелети, които хем горят отлично и дават много топлина и същевременно чистя котела на четири седмици веднъж. :geek:
deyana

Мнениеот Цветан » Нед Юни 26, 2016 11:09 am

Привет. Току що ми докараха пелетите, :D след много чакане снощи ми се обадиха, че е дошъл и моят ред за Търговищките пелети. :P Даже още не съм ги прибрал, но реших първо да Ви се похваля. :oops: Както казват - Чакането си заслужаваше, сега съм спокоен, че ще съм на топло зимата и вече спокойно мога да стягаме багажа за морето. Е колеги пожелавам Ви и Вие скоро да се сдобиете с тези пелети, аз се чувствам все едно съм ударил шестица от тотото. :roll: :P :D До скоро, отивам да прибера пелетите и да се почерпя за покупката ;) :D
Цветан

Мнениеот Петър » Чет Юли 07, 2016 2:21 pm

Здравейте на всички в този страхотен форум. :) Искам първо да благодаря за приема и за изчерпателните мнения, които се дават в този форум. :) На мен това ще ми е първа година на пелети и доста се рових в интернета за отопление с пелети, но само тук намерих и прочетох това, което ме интересуваше. :D Аз съм от Равда и тук зимите са доста студени и за това реших да мина на пелети, защото с тези дърва и въглища цяла зима съм дежурен в котелното. :oops: Писна ми от мъкнене на дърва и въглища, чистиш всеки ден котела, то сажди, мръсотия абе страшна работа. :evil: А с пелетите, като чета то чиста работа, натискаш копчето и си седиш на топличко :D , без да робуваш да мъкнеш дървата и въглищата. Питането ми е, някой дали знае дали има доставка до Равда от тези Търговищките пелети. Аз съм записал телефонният номер на хората, които ги произвеждат и ще звънна и на тях, че доколкото разбрах трябва предварителна заявка да направя за да се сдобия с тези пелети. Аз като прочетох, че става със заявка и веднага реших, че ще взема от тези пелети, щом се купуват като топъл хляб значи наистина са най-добрите на пазара. До скоро от мен. ;)
Петър

Мнениеот Георгиева » Съб Авг 27, 2016 2:25 pm

В момента в склада в квартал Суходол има около осемдесет тона пелети, :o миналата седмица са докарали сто и четиридесет тона и половината вече са ги изкупили. Аз си взех три тона и съм се запасила за зимата, ;) от фирмата казаха че вече ще има постоянно защото досега си нямали превоз. В момента са си закупили два тира които пътуват постоянно и докарват пелети от Търговище. Разбрах че цехът ще бъде преместен близо до Банско, :D че материалът идвал от там и превозът се оскъпявал много.
Георгиева

Предишна

Назад към Общи