Избор на Пелети

Description of your first forum.

Избор на Пелети

Мнениеот admin » Съб Яну 23, 2016 7:46 pm

Избор на Пелети
admin
Site Admin

Re: Избор на Пелети

Мнениеот Георгиева » Съб Фев 13, 2016 8:04 pm

Здравейте, от тази година преминах на отопление с пелети, но каквито и пелети да съм ползвала досега, все не попадам на пелетите, които трябва да отговарят на моите изисквания. Пробвах пелети от всички производители на пелети по околовръстният път на град София, винаги в котела се образува много пепел и шлака. Продават се всякакви пелети, но с ниска калоричност и може би от там идва моят проблем. Може ли някой да ми препоръча хубави и качествени пелети, от тези пелети, които съм използвала често се запушваше комина и пепелта със шлаката се чистеше всеки ден. Пелетната ми горелка е 50 киловата - сръбско производство. Благодаря Ви предварително.
Последна промяна Георгиева на Пон Фев 22, 2016 9:54 pm, променена общо 1 път
Георгиева

Мнениеот Светльо » Съб Фев 20, 2016 4:46 pm

Привет и от мен. Ще съм Ви много благодарен, ако някой може да ми каже какви са критериите при избор на пелети. По какво се познава кои са качествени пелети и кои не, предполагам си има някакви чалъми и ще очаквам компетентните в тази сфера да ни образоват. На мен лично са ми казвали, че иглолистните пелети, за да са хубави не трябва да има кора в тях и цветът им трябва да е по светъл. За първа година съм на пелети и все още не съм на ясно, така да се каже взимам всичко, което е на пазара и пробвам. Бях взел от околовръстното слънчогледови пелети, нямате си на идея как се задръсти комина :oops: и какво чистене падна, чак се наложи да купуваме прахосмукачка да изчистим пепелта :twisted: . Моля Ви нека всеки, който знае да сподели, както се казва да обменим опит. Лека вечер.
Светльо

Мнениеот Георгиева » Вто Мар 01, 2016 6:23 pm

Здравейте отново. Искам да Ви се похваля, че най-накрая открих от тези така хвалени пелети от Търговище :D и наистина горят добре и имат висока калоричност. Ако някой иска, мога да му дам координати за връзка. Преди това бях взела от Околовръстното на София, пълна скръб са, :cry: от един чувал се образува една шепа шлака, сега се чудя какво да ги правя. Отидох да им направя рекламация, но ми казаха, че било от горелката, а то се вижда, че не струват, като изсипвам чувала и се вдига облак прах в цялата стая. :evil: И сега се чудя, дали да не се запася с пелети и за другата година, Вие кога си купувате пелетите. :?:
Георгиева

Мнениеот Сергей » Сря Мар 02, 2016 8:38 pm

Аз си купувам пелети като наближи зимата, вземам си около 5 тона и спокойно изкарвам зимата, ;) чистя малко повече прах, :oops: впрочем се образува и доста шлака. :oops: От тази година мисля да пробвам Търговищките пелети че ги хвалят много, :o но ще почакам да дойде зимата и чак тогава ще зареждам, иначе трябва да си връзвам около 1500 - 2000 лева за пелети. :D Досега пазарувах от околовръстното, но сега ще сменя малко тактиката. В сравнение с дървата направо съм на седмото небе, няма цепене, мъкнене и рязане а след това и носене, подреждане и чистене. :P Направо се бях побъркал с тези дърва, но сега положението е супер и съм много доволен от котела и горелката за пелети. :o Искам да изпробвам всички видове пелети които се продават в София и тогава ще ви кажа резултата, :roll: :roll: :roll: засега съм пробвал почти всички фирми които предлагат пелети. :!: Ще пробвам и слънчогледовите и ще ви кажа кое е най добро за горене. Чувам че се гледали калориите на пелетите и оттам идвал целия проблем с горенето. :roll: Всички си хвалят своята стока че била най-хубава и така нататък, но пак ви казвам, всичко трябва да се пробва и се гледа мнението на повечето хора. ;) Аз така мисля че е най-правилно, благодаря за вниманието. ;)
Сергей

Мнениеот Благомир » Чет Мар 03, 2016 12:03 pm

Аз се отоплявам с Търговищките пелети които мога да ви гарантирам че са най-добрите пелети за горене, :o :o на две седмици чистя котела един път и при тези пелети не се образува никаква шлака, поне при мен е така. Ако някой друг ползва такива пелети нека да си каже мнението. ;) Преди това се отоплявах с пелети от чам но те много бързо горят :oops: и наче топлината е голяма но от тях ми заминаваха десет торби а при тези само седем торби. :!: :!: :!: Изглежда че ги правят по специална рецепта, но трудно се намират на пазара, чувам че ги изнасят за Гърция и Италия. :?: :?: :?:
Благомир

Мнениеот Еленко » Съб Мар 19, 2016 11:04 am

Здравейте отново, предварително се извинявам, че не е по темата, но да Ви се похваля, вече и аз се отоплявам на пелети. :D Но проблема е, че половината къща е със стара дограма и няма изолация. :( Отоплявам около 300 квадрата къща с 9 радиатора, като през деня работят само три радиатора, другите се спират. На денонощие ми отиват около 5 чувала пелети взети от Околовръстното, мой приятел ползва от Търговищките пелети и след дълго преследване и досаждане, :mrgreen: ми даде 15 чувала от тези пелети и наистина разходът на пелети е почти наполовина. На пролет ще сменя дограмата и ще сложа изолация на цялата къща и предполагам, че разходът на пелети ще намалее. :P Сега съм решил да се запася с пелетите от Търговище, защото както разбрах от моят приятел трудно се намират, веднага се изкупували. :x Иначе в къщи сме много доволни от отоплението с пелети, чисто навсякъде и топло, няма цепене и носене на дърва.
Последна промяна Еленко на Нед Мар 20, 2016 3:23 pm, променена общо 1 път
Еленко

Мнениеот deyana » Съб Мар 19, 2016 8:12 pm

Съветвам ви да използвате само висококачествени пелети в противен случай ще си имате големи неприятности със горелката ви. Миналата седмица си купих пелети от Брезник и заредих пет чувала и като почна едно пушене чак ми задръсти кумина. Както ще да е, извиках коминочистач и се оказа, че пелетите са мокри. Не знам по какъв начин ги правят, но просто е голям проблем с тези пелети. Препоръчаха ми да горя само сухи пелети, които нямат никакви примеси на лигнин и примеси на смола.
deyana

Мнениеот Еленко » Пон Май 23, 2016 5:41 pm

Здравейте, отдавна не съм влизал, имах доста работа по къщата, половината ми къща беше без изолация със стара дограма, но вече ремонтирахме всичко. :D Сега по същество имам питане за Търговищките пелети, искам да взема от тях 5 - 6 тона, но ако може някой да ми съдейства, ще съм Ви много благодарен. :) Обадих се и ми казаха, че в момента има много поръчки и всичко става с предварителна заявка, а както разбрах повече от половината производство се изнася за чужбина, а други пелети не искам да взимам. :oops: Моля Ви се колеги, ако някой има връзки и може да ми издейства шест тона пелети ще почерпя. :roll:
Еленко

Мнениеот Светльо » Пет Май 27, 2016 5:21 pm

Привет и от мен и аз имам голям интерес за Търговищките пелети, така че, моля Ви, ако някой може, да уреди и за мен седем тона. :D От както ги пробвах съм казал, че други пелети няма да купувам. :) Всеки който е горял от тези пелети е наясно, че това е най-доброто на пазара, а не е просто реклама за да ги купиш и после да си ги биеш в главата. Те хората в чужбина са ги оценили и затова всичко се изнася на вън, защото там държат на качеството. Дайте някакви координати, от къде може да си ги поръчаме ;) , ако може без да се чака. Искам да си взема от сега по голямо количество, защото зимата може да се вдигне цената, пък и дори да ми седят и две години, то трайността не им минава, остава си същото качество, а и не ми иска нито хляб нито вода. :) Затова искам да се подсигуря от сега, а не като дойде студа и да се чудя от къде да взема, а и не се знае, както казах и цената каква ще е тогава. :oops:
Светльо

Следваща

Назад към Общи